Żyrandole – sposób na odmienienie wnętrza

Opublikowano: Lis 9 2016 - 10:44am Autor: Dawid
żyrandole

Wystarczy jeden element, aby wnętrze nabrało stylu. Żyrandol wydaje się być idealnym przedmiotem do nowej aranżacji wnętrza. Dzięki swoim rozmiarom może stanowić główny element wystroju. Nie trzeba dokupować wielu dodatków – to on nadaje wyraz mieszkaniu. Na rynku istnieje tak duży wybór oświetlenia, że można sobie pozwolić na dekoracje wnętrza w swoim ulubionym stylu.

Wnętrze w stylu glamour

Przepych, blask, wystawność – tym charakteryzuje się glamour. Nie należy tego traktować dosłownie. Wystarczy zadbać o jeden błyszczący element. Najbardziej wyszukanym dodatkiem tego stylu wydają się szklane lub kryształowe żyrandole. Dodadzą wnętrzu odpowiedniego światła i stworzą atmosferę luksusu. Chcąc uniknąć barokowej dosłowności warto postawić na jasne kolory, lustra w prostej oprawie lub zdecydować się na wyrazistą tapetę tylko na jednej ścianie.

A może łazienka?

Odkąd zaczęto traktować łazienkę jako miejsce relaksu i domowego SPA zaczęły się pojawiać w jej przepiękne przedmioty. Dzięki nim czas spędzony w łazience upływa milej. Na półce obok wanny ładnie będą wyglądać kule kąpielowe i świece w ciekawych kształtach. Należy zatroszczyć się także o dobre oświetlenie. Przy lustrze wystarczy zainstalować małe  kinkiety po bokach, natomiast całe pomieszczenie najlepiej oświetlą  żyrandole – zarówno w klasycznym, bogatym wydaniu jak i w skromniejszym pasującym do niewielkiej łazienki.

Czym kierując się przy wyborze żyrandola?

Wielkość lampy powinna być dostosowana do wymiarów pokoju. Za mały klosz da niewystarczającą ilość światła, natomiast za duży przytłoczy pomieszczenie. Przy lampach wiszących niezbędny jest kilkumetrowy sufit, który będzie się znajdować w bezpiecznej wysokości nad głową. Istotny jest również materiał, z którego wykonano lampy. Obecnie mamy wielki wybór, jednak decydując się na lampę kryształową lub mosiężną dokonujemy zakupu na lata. Warto zainwestować w dobre oświetlenie, bo im jaśniej wokół tym lepsze mamy samopoczucie.

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response