Jak wybrać odpowiedni prysznic do łazienki?

Opublikowano: Wrz 14 2017 - 2:06pm Autor: Dawid
prysznic

Szybki prysznic to niezwykle odświeżająca perspektywa higieniczna. Łazienka nie musi być duża, aby spełniać najważniejsze zadania. Jeżeli podejdziesz do tematu aranżacji tego wnętrza poważnie, obniżysz nawet koszt zakupu nieruchomości, bo po prostu oszczędzisz na metrażu, przynajmniej kilka tysięcy złotych. Najlepszym pomysłem ograniczającym zużycie przestrzeni są prysznice. Kilka krótkich rad dotyczących ich zakupu otrzymasz poniżej.

Inwestycja godna uwagi

Dobrze jest spojrzeć na kabiny z profesjonalnymi zestawami prysznicowymi, najlepiej ograniczającymi zużycie wody. Przesuwny pionowo natrysk z dołączoną do niego mydelniczką na wysokości piersi to bardzo wydajny pomysł. Specjalistyczne wkłady mogą ograniczyć zużycie wody do około pięćdziesięciu procent. Oczywiście efektywność mycia zostanie utrzymana na najwyższym poziomie. Bardzo ciekawie wyglądają prysznice zabudowane z drzwiami otwieranymi na zewnątrz, chociaż na pewno zabierają więcej miejsca. Do mniejszych łazienek idealnie pasują drzwi prysznicowe z jednym skrzydłem, poruszającym się po półokręgu na trwałych rolkach. Największą popularnością na rynku cieszą się odpowiedniki jednoskrzydłowe, bo są tanie i spełniają założenia o szczelności oraz maksymalizacji prywatności. Szkło to idealny materiał na dopasowanie kabiny prysznicowej.

Możesz je pokryć wzorami piaskowymi w celach zwiększenia intymności. Jest też znacznie łatwiejsze w procesie pielęgnacji. Model narożnikowy lub ten ustawiony we wnęce z jedną luźniejszą ścianą to na pewno elastyczne rozwiązanie do każdego typu łazienki. Ponadto zimny prysznic poleca się osobom w każdym wieku, bo to opcja perfekcyjnego zahartowania. Bogactwo produktu poraża niektórych właścicieli nieruchomości. Warto jednak stawiać na kabiny prysznicowe ze względu na ograniczony koszt ich instalacji, prostotę montażu, oszczędności długoterminowe zużycia wody, a także przyjemny relaks.

Droga do znakomitej aranżacji

Niewielka łazienka z prysznicem spełni oczekiwania wielu domowników. Znacznie dokładniej się w niej umyjesz, bo kabina ma wystarczająco wiele miejsca. Głęboki brodzik, jako dodatek umożliwi docelowo wykonanie prania ręcznego, podobnie do małej wanienki. Kabinę prysznicową zamontujesz w dowolnym miejscu, odpowiadającym odgórnym założeniom aranżacyjnym. Natrysk to jest to.

Więcej praktycznych rozwiązań na aranżację łazienki znajdziesz w serwisie producenta armatury łazienkowej – w sekcji Kabiny Prysznicowe

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Loading Facebook Comments ...

Leave A Response