Wstążki które są sztywne i lekkiej tekstury

Opublikowano: Lip 23 2016 - 3:07pm Autor: Dawid

Co to jest organzowa wstążka i jak jest najlepiej ją stosować? Organza jest tkaniną, która jest korzystna przy różnych okazjach. Przeczytaj, jak twórczo można wykorzystać tą piękną i uniwersalną wstążkę.

Organza jest to rodzaj tkaniny, która może być wykonana z jedwabiu, mieszanki jedwabiu i tkanin syntetycznych lub całkowicie syntetyczna. Ma sztywne, błyszczące i lekkie tekstury. Pochodzenie terminu „organza” pochodzi z rodzaju zwanego organdyną bawełny, który jest znana z posiadania cech, które są podobne do tkaniny organzy. Poziome i pionowe nitki na wstążce z organzy są wyplatane przypominając wzór na szachownicy. Ta technika nadaje cechy, które czynią ją korzystną jako rodzaj wstążki dla różnych projektów.

Kiedy materiał jest tkany w szachownicę, jego siła jest zwielokrotniona. Odwracalny charakter tej taśmy jest bardzo przydatny w tworzeniu kokard lub w jakimkolwiek projekcie, w którym obie strony wstążki będą widoczne. Przezierność organzy zależy od tego jak luźno tkaniny są tkane.

Produkcja wstążek jest to specjalny dział przemysłu tkanin. Historia wstążki sięga do XI wieku. Wstążki z organzy z jedwabiu są bogatsze i bardziej luksusowe pod względem faktury i koloru. W konsekwencji, są droższe w porównaniu do syntetycznych wstążek z organzy. Aby dokonać tych tańszych wstążek, producenci połączyli kilka materiałów syntetycznych, takich jak poliester, sztuczny jedwab lub nylon. Te syntetyczne materiały sprawiają, że wstążki są bardziej trwałe, gładsze i mniej kosztowne.

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response