Urok wykładzin w pokojach hotelowych

Opublikowano: Wrz 28 2016 - 9:52am Autor: Jan

Z czym kojarzą Wam się pokoje hotelowe? Posiadają one bowiem wiele charakterystycznych cech, których warto unikać przy projektowaniu własnego mieszkania, aby nie czuć się w nich codziennie gościem. Pokój hotelowy to przede wszystkim pokój połączony z sypialnią, wyposażony w łazienkę.

Ten ostatni pomysł nie musi być zły, a może być nawet bardzo wygodny, pod warunkiem, że posiadamy odpowiednią ilość miejsca i możliwość urządzenia dodatkowej łazienki na zewnątrz, tak aby mogli z niej korzystać inni domownicy i ewentualnie goście, bez konieczności zaglądania do naszej sypialni. Kolejna sprawa to poszczególne elementy pokoju. Podłoga to zazwyczaj wykładziny hotelowe, które ukrywają niedoskonałości, zapewniają ciepło i łatwość utrzymania ich w czystości, przy okazji maskując wszelkie drobniejsze zabrudzenia, co sprawia często złudny efekt czystości. We własnym mieszkaniu, a szczególnie sypialni również można wykorzystać takie rozwiązanie, choć trzeba uczciwie przyznać, że nie jest ono zbyt efektowne.

Zdecydowanie lepsze wrażenie robią panele podłogowe i dywany, które nadają nowoczesnego sznytu i dają poczucie przebywania w przytulnym pomieszczeniu, które nie kojarzy nam się z wynajmowaniem pokoju, ale z czymś własnym. Podobnie wygląda sytuacja ze ścianami. Hotele najczęściej obfitują w proste tapety.

We własnym mieszkaniu warto postarać się o znacznie bardziej wyszukane rozwiązania. Oczywiście w sypialni nie można zbytnio przesadzać i stawiać na ekstrawagancję, jednak przyjemne i ciepłe kolory ścian, pomalowane farbą i uspokajający, relaksujący pejzaż umieszczony na mniejszej lub większej fototapecie powinien zrobić ciekawe wrażenie. Meble to zawsze kwestia indywidualna, jednak jeśli mamy taką możliwość, najlepiej zrezygnujmy z TV, który będzie rozpraszał naszą uwagę i nie pozwoli spokojnie przespać nocy.

Unikajmy nawiązań do pokoi hotelowych i do pomieszczeń przeznaczonych na wynajem, ponieważ podświadomie będą utrwalały nam w głowie obraz pomieszczeń, które są nasze tylko przez pewien czas i nie pozwolą poczuć nam pełni odprężenia i poczucia przebywania we własnym domu.

Loading Facebook Comments ...

1 Komentarz . Dołącz do dyskusji.

  1. Beata 30 września 2016 at 21:16 - Reply

    Sama wykładzina jest ważna, ale to jeszcze nie wszystko. Żeby wszystko miało ręce i nogi, potrzebna jest – niby drobiazg – wycieraczka hotelowa. Widziałam wiele hoteli, które zainwestowały olbrzymie pieniądze w wykładzinę, ale nie zainwestowały w wycieraczkę. Efekt był, delikatnie mówiąc, żałosny. Wiem, że przeciętny zjadacz chleba jest gotów to bagatelizować, ale po dyrekcji dobrych hoteli można spodziewać się, że nawet detale zostaną uwzględnione. Wtedy tak – wykładzina ma sens.

Leave A Response