Przyszłość odnawialnych źródeł energii

Opublikowano: Kwi 2 2016 - 3:50pm Autor: Michał
ekologiczne-zrodla

Użyteczność paliw kopalnych spada wraz ze wzrostem kosztów wydobycia. Perspektywa wyczerpania, np. ropy naftowej jest bardzo realna i w końcu taka sytuacja wystąpi. A trzeba powiedzieć wprost, że wraz z rozwojem cywilizacji następuje podniesienie potrzeb energetycznych. Rozwiązanie leży w konwersji nieskończonych źródeł promieniowania słonecznego. Dzisiaj ogniwa fotowoltaiczne bez problemu zamieniają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną.

Odnawialne źródła energii ratunkiem dla świata

Wysoko rozwinięte gospodarki muszą inwestować w dywersyfikowanie źródeł energii, by zapewnić przetrwanie społeczeństwu. To dziedzina niezależna od podziałów politycznych. Bo nawet rządzący doskonale rozumieją kłopot skończonych zasobów. Stanowisko naukowców jest jasne. Odnawialne źródła energii zmienią zupełnie kształt globalnej ekonomii. Nastąpi powolne wypieranie paliw kopalnych. Poza tym już w niektórych punktach świata występują osiedla złożone całkowicie z ogniw fotowoltaicznych.

Oszczędne gospodarowanie energią stanie się faktem. Człowiek będzie musiał dopasować swój standard życia do cyklu naturalnego. Na razie odnawialne źródła energii stanowią, np. w Unii Europejskiej lekko ponad dziesięć procent całych zasobów mocy. W niektórych krajach ten poziom przekracza jednak kilkadziesiąt procent. Warto wspomnieć o Szwecji i Japonii, a także państwach z dużą ekspozycją na słońce, tj. Hiszpania. Zanim zainstalujesz panele słoneczne w Polsce warto, abyś przejrzał mapy dające wgląd na nasilenie promieniowania słonecznego. Paradoksalnie, im lepsze panele wybierzesz (droższe), tym szybciej odzyskasz pieniądze. Chodzi bowiem o maksymalne pozyskanie energii. Zmiany klimatyczne w Polsce też powoli występują. Mamy krótsze zimy i więcej dni umiarkowanych. Z tego powodu spada zapotrzebowanie na ciepło i rośnie potencjał kolektorów.

Ekologia i ekonomia w jednym

Perspektywy „zielonych” źródeł energii są interesujące i wpływają korzystnie na życie wszystkich ludzi. Słońce, wiatr, biomasa to obszary głównego zainteresowania nauki. Energia elektryczna i ciepło ze słońca, użytkowane zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem to wspaniała myśl. Do tego całkowicie proekologiczna, a z drugiej strony ekonomicznie istotna.

Inwestuj w ogniwa fotowoltaiczne, bo to krok rewolucyjny, zmierzający do uzyskania niezależności życiowej w tak przecież drogiej gospodarce. Pomoże ci w tym firma Soldar, oferująca montaż i serwis instalacji fotowoltaicznych. Więcej informacji znajdziesz pod adresem: http://www.soldar.pl

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response