Monitorowanie paneli słonecznych

Opublikowano: Mar 3 2016 - 1:51pm Autor: Piotr

Wykorzystanie energii słonecznej do zasilania domu może spowodować zmniejszenie kosztów energii i jest to czyste źródło energii ze względu na środowisko. Istotne jest, że właściciele systemów solarnych dokonują instalacji renomowanego słonecznego systemu monitorowania w celu zapewnienia maksymalnej wydajności oraz do obliczania oszczędności energii elektrycznej oraz korzyści dla środowiska naturalnego, jak również fotowoltaika jest po to by stale sprawdzić system pod kątem uszkodzeń i problemów. Bo jeśli te zostaną wcześnie wykryte, mogą być rozwiązane i jest to zapobieżenie awarii lub degradacji.

Monitoring instalacji fotowoltaicznej

Panele słoneczne są to najprostsze urządzenia które mogą być monitorowane. Ich monitoring zazwyczaj składa się z odczytu cyfrowego w prostym przednim panelu umieszczonym poza fotowoltaiczną tablicą. Te panele słoneczne mają kontrolę, która jest zaprojektowana do tego by podać podstawowe informacje, odnośnie do systemu energetycznego (w watach), całkowitej dziennej produkcji energii (w kilowatogodzinach). Jest tam także wykazywana fotowoltaika napięcia i prądu wejściowego.

Niektórzy producenci oferują typ panelu zdalnego do monitorowania, który umożliwia bardziej szczegółowe śledzenie, a także pozwala na monitorowanie postępów systemu z dowolnego miejsca wewnątrz. Mogą to być zarówno modele należące do przewodowych lub bezprzewodowych. Ogólnie rzecz biorąc, te umożliwiają nagrywanie produkcji energii na miesiąc lub więcej i mogą dać całkowite oszacowanie produkcji energii.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat możliwości które oferują odnawialne źródła energii? Odwiedź witryne Fotowoltaika Soldar.

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response