Sypialnia dobrze urządzona

Opublikowano: Lut 11 2018 - 12:18pm Autor: Michał

Jakość i długość snu jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Człowiek blisko połowę swojego życia spędza w sypiali. Dobrze, by była urządzona tak, by wspomagała relaks, odnowę i naładowanie baterii.

Rzecz o białej sypialni

Ultra nowocześnie i stylowo. Klimatycznie i eterycznie. Zwiewną aranżację uzyskasz dzięki zastosowaniu bieli. Biel jest niewinna. Nie ona jest sprawczynią bałaganu. Dzięki niej wystrój zyskuje wymiar estetyczny, ale nie musi od razu kojarzyć się jedynie ze sterylnością. Biel zestawiona z dowolnym kolorem z palety barw zawsze będzie pięknie wyglądać. Nie zniknie, lecz nada zdecydowanym kolorom szczypty subtelności.

Biel w sypialni

Jaki wpływ ma na nas biel? Łagodzi, tonuje, wprowadza ład, porządek i spokój. W pokoju, w którym króluje biały kolor czujemy się odprężeni. A to podstawowa funkcja dobrze zaprojektowanej sypialni. Sypialnia nie musi przecież być arktycznie biała. Można ją ocieplić, np. turkusowymi dodatkami, by przywołała wspomnienie ciepłego piasku pod stopami, jak na greckich wakacjach. Efekt spotęgujemy kładąc przy łóżku biały futrzany dywanik imitujący skórę owcy. Każdego ranka wstając do pracy będziemy wracać myślą do gorącego klimatu, napawającego optymizmem na cały aktywny dzień.

Rozbielone inspiracje

Dla ocieplenia charakteru sypialni i złamania chłodu bieli, można zestawić ją z łagodnymi, rozmytymi kolorami. Taki zabieg pozwoli przełamać, nie zawsze pożądany, efekt surowości tego arktycznego koloru. Dlatego, właśnie polecane jest wprowadzanie rożnych faktur tkanin, tapet, czy ozdób ściennych, np.: sztukaterii, które będą odbijać światło w różny sposób. A jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni, zdecydujmy się na błyszczące fronty szaf czy lustra, które poradzą sobie z tym zadaniem idealnie. Więcej inspiracji na dobrze urządzoną sypialnie znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów śnieżki.

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Loading Facebook Comments ...

Leave A Response