Styl vintage

Opublikowano: Paź 25 2016 - 3:43pm Autor: Błażej Mazur
komoda w stylu vintage

Styl vintage to po prostu sposób, by nadać drugą  młodość meblom i sprzętom, które przetrwały próbę czasu. Jest to jedna z wielu odmian stylu nowoczesnego, gdzie liczą się przede wszystkim oryginalność, charakter oraz wiek rzeczy. Tak samo bierze się pod uwagę wzornictwo z dawnych lat stosowanych przy produkcji sprzętów do codziennego użytku.

STYL VINTAGE WE WNĘTRZACH – CHARAKTERYSTYKA

Wnętrzarski vintage jest popularny już od wielu lat i cieszy się nią coraz bardziej. Zapoczątkował go świat mody. Rozpoznawczymi cechami tego stylu jest przede wszystkim kolor oraz pomysłowość. By być zadowolonym ze swojego wnętrza trzeba zacząć polowanie na stare przedmioty. Nie muszą to być wcale antyki, które są strasznie drogie, wystarczy, by miały historię, ciekawe wykonanie oraz oryginalny wygląd. Oczywiście styl vintage to nie jest dokładne odwzorowanie przeszłości, tylko kreatywna wariacja na jej temat. Jedynym ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Vintage to głównie klimat lat pięćdziesiątych oraz amerykańskich filmów z tamtych lat. Jednak mogą się zdarzyć inspiracje architektoniczne latami dwudziestymi, czterdziestymi czy siedemdziesiątymi ubiegłego wieku.

KUCHNIA VINTAGE

Styl vintage najczęściej stosuje się w kuchni. Trudno jest jednak dostać lodówkę, czy kuchenkę, która pochodziłaby z minionej epoki. Producenci AGD o tym pomyśleli i zatroszczyli się o fanów vintage. W kuchni zrobionej w tym stylu nie może zabraknąć porcelanowych i fajansowych bibelotów, malowanych ręcznie misek oraz kubków. W tym miejscu nie chowa się przedmiotów do szafek, a eksponuje na obszernych blatach lub za przeszklonymi drzwiczkami etażerek.

 

dodatki do kuchni vintage

 

SYPIALNIA VINTAGE

Tutaj można użyć starych mebli, ponieważ stosunkowo łatwo je zorganizować. Wypoczynek najlepiej jest przystroić w stare, wzorzyste swetry. Tak odnowione sprzęty idealnie prezentują się na białym tle. Przedmiotami charakterystycznymi dla tego stylu są: gramofon, biblioteczka, sekretarzyk, półki na stare płyty winylowe itp. W sypialni z pewnością króluje wielkie łóżko z baldachimem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Loading Facebook Comments ...

Leave A Response