Salon – zestawienia kolorów w stylu klasycznym

Opublikowano: Lis 15 2018 - 9:14am Autor: Michał
kontrastujace kolory w salonie

Można powiedzieć, że salon to główne wnętrze domu. To w nim spędzamy najwięcej czasu. Przyjmujemy gości, odpoczywamy na kanapie po uciążliwym dniu i to właśnie to wnętrze powinno doskonale współgrać z resztą domu. Niestety aranżacja salonu jest często problematyczna. Niechciana ściana nośna, której nie można usunąć, kominek, który trudno jest wyburzyć, czy okno w niekorzystnym miejscu to jedne z głównych powodów frustracji podczas remontu salonu. Zanim przystąpimy jednak do czynności projektowych i aranżacyjnych, zastanówmy się, jakie wyróżniamy style aranżacji wnętrz i jaki będzie doskonale komponował się w domu osób, które niezbyt często decydują się na zmianę aranżacji tego pomieszczenia.

Styl ponadczasowy- klasyczny

Ważna jest tutaj absolutna ponadczasowość. To ona pozwala na uzyskanie pomieszczenia, które po kilku miesiącach, a nawet latach od remontu, nie będzie wyglądało tandetnie i niemodnie. Dla takich osób proponujemy przede wszystkim styl klasyczny, który nigdy nie wychodzi z mody. Dominują tutaj wszelkie odcienie brązu oraz proste, klasyczne meble, często obite skórą, aby meble służyły przez długie lata. Styl klasyczny może mieć tak naprawdę różne oblicza, jednak cechą charakterystyczną w tym przypadku bez wątpienia jest elegancja i szyk.

Dodatki uzupełniające styl klasyczny

W przypadku podjęcia decyzji i stworzeniu pomieszczenia w stylu klasycznym, należy wziąć pod uwagę dodatki, jakich potrzebujemy do jego stworzenia. Ważne są tutaj nawet najmniejsze rzeczy, które sprawią, że styl stanie się spójny i dopełniony. O jakich dodatkach mowa? Przede wszystkim o świecznikach, obrazach, złotych ramach i oświetleniu, które będzie dodawało dużej ilości ciepła w pomieszczeniu. Tylko takie posunięcie pozwoli nam prawdziwie odpocząć. Stylowe lampy i efektowne żyrandole to prawdziwy znak rozpoznawczy stylu klasycznego. Nie należy o tym zapominać.

Dla kogo polecany jest styl klasyczny?

To propozycja dla tradycjonalistów, dla których zmiana aranżacji pokoju wydaje się czymś problematycznym i kosztownym. Stworzenie pomieszczenia ponadczasowego sprawi, że wraz z upływem czasu konieczne będzie jedynie odświeżanie koloru ścian. Dodatki będą modne tak naprawdę zawsze. Styl klasyczny bardzo często można spotkać w kancelariach prawnych, czy w gabinetach psychologicznych. Zastosowanie takiego stylu rozwiązuje wiele problemów, które spędzają sen z powiem osom nielubiącym zmian. Wystarczy pamiętać o efektownym oświetleniu, ponadczasowych dodatkach i prostych formach, które uzupełnione są klasycznymi kolorami ścian, jak beż i szarość. Więcej inspiracji znajdziecie w w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/kontrastowe-kolory-w-salonie-poznaj-najlepsze-zestawienia

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response