Salon z aneksem kuchennym – inspiracje

Opublikowano: Maj 27 2019 - 10:39am Autor: Michał

salon z aneksem kuchennym

Kuchnie z aneksem kuchennym są świetnym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań. Dzięki temu rozwiązaniu znacznie zwiększa się dostępna przestrzeń. Możemy zmieścić o wiele więcej sprzętów kuchennych, a kuchnia nie będzie wyglądała na zagraconą. Dobre rozplanowanie przestrzeni z aneksem kuchennym sprawi, że salon zyska na wyglądzie.

Dobrze zaplanowana wyspa

Częścią aneksu kuchennego jest wyspa, która dzieli salon lub jadalnię. Wyspa powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Dobrym pomysłem jest zastosowanie wyspy jako dodatkowego blatu. Nie tylko zyskamy dodatkową przestrzeń, ale również bardzo ciekawą propozycję stołu. Wyspa może służyć bowiem nam jako rodzaj baru, przy którym z powodzeniem zjemy śniadanie, czy podamy kawę naszym gościom. Wystarczy dobrać odpowiednie krzesła barowe, by nasz blat zamienił się w uniwersalne miejsce spotkań. Wyspa również będzie odpowiednia do zaaranżowania w niej dużych sprzętów AGD, takich jak płyta indukcyjna, a nawet zmywarka. Zyskamy dodatkowe półki, a także sprawimy, że w naszej kuchni zmieści się znacznie więcej pożądanego blatu.

Dodatkowa przestrzeń

Aneks kuchenny to również bardzo dobry pomysł na zagospodarowanie mniejszej przestrzeni. Zyskujemy tę część mieszkania lub domu, którą musielibyśmy przeznaczyć na korytarz prowadzący do kuchni. Aneks daje możliwość znacznie wygodniejszego rozłożenia naszych półek, czy blatów tak, by kuchnia nie zajmowała wiele przestrzeni, ale jednocześnie była przestronna. Możemy wykorzystać każde dostępne miejsce, m.in. za pomocą funkcjonalnych szuflad oraz narożnych, wysuwanych półek, które jeszcze lepiej zorganizują naszą przestrzeń do gotowania. Niezbędne mogą okazać się również wiszące półki, które również pozwolą na łatwe przechowywanie naczyń lub produktów spożywczych. Można umieścić je również nad wyspą, by zyskać dodatkową przestrzeń. Mały salon z aneksem kuchennym na pewno zyska na wielkości, jeśli aneks będzie również niewielki. Wykorzystując wiszące półki uzyskamy pożądany efekt. Aranżacja salonu z aneksem kuchennym nie będzie również trudna, jeśli zdecydujemy się na zabudowaną wyspę. Od strony kuchni można umieścić w niej półki na sprzęty kuchenne, a od strony salonu te same półki wykorzystać jako dodatkowe miejsce na przechowywanie. Aby salon z aneksem kuchennym był jeszcze bardziej przestronny można zdecydować się na podświetlaną wyspę, która na pewno dzięki podświetleniu doda charakteru kuchni, ale również sprawi, że salon stanie się bardziej nowoczesny i przestronny. Lepsze oświetlenie na pewno optycznie zwiększy przestrzeń. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/3-aranzacje-bialoczarnego-salonu-z-aneksem-kuchennym

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response