Tanie odnowienie mieszkania

Opublikowano: Sty 12 2016 - 2:46pm Autor: Piotr
tani remont

Remont zawsze kojarzony jest z utratą dużej części gotówki, jednak nie zawsze musi tak być. Decydując sie na zmiany w mieszkaniu trzeba wybrać prace, które możemy wykonać sami. W ten sposób zaoszczędzimy wiele pieniędzy, a stosunkowo łatwych czynności przy remoncie może być naprawdę dużo. Najważniejsze jest, aby nie próbować zmieniać instalacji elektrycznej i hydraulicznej, ponieważ nawet jeśli wydaje nam się, że możemy bez trudu wykonać to osobiście, nie możemy się tego podejmować. To praca zdecydowanie przeznaczona tylko dla fachowców. Źle poprowadzona instalacja elektryczna może zagrażać zdrowi a nawet życiu wszystkich osób przebywających w mieszkaniu. Prace wykonywane osobiście trzeba wybierać z rozsądkiem.

Początek remontu

podłoga-betonowaDecydując się na tani remont można zmienić naprawdę dużo. Wyrównywanie ubytków w ścianach, oczyszczanie i późniejsze malowanie, to zdecydowanie czynność, którą możemy wykonać osobiście. Należy tylko uważać i nie śpieszyć się, a wszystko powinno być w porządku. Nie można oszczędzać na farbach, ponieważ tanie farby wymagają wielu warstw, co w końcowym rozliczeniu może oznaczać, że malowanie pokoju tanią farbą kosztowało więcej, niż gdybyśmy użyli droższej. Istotne jest także solidne zagruntowanie ścian i sufitów przed malowaniem i odczekanie do całkowitego wyschnięcia.

Zmiana podłogi również może być łatwą czynnością. Wszystko zależy od materiału, z którego będzie ona wykonana. Decydując się na panele raczej bez większego problemu uda nam się to zrobić. W starszych mieszkaniach nie tylko ściany, ale też podłogi mogą być bardzo nierówne.

Posadzki betonowe czasem są koniecznością. Idealnie nadają się jako podłoże pod panele i każdą inną podłogę.

Końcowa wartość

Wykonując remont samodzielnie można zdecydowanie zmniejszyć koszty. Istotne są materiały, które wybierzemy, ponieważ to one mogą kilkukrotnie zwiększyć cenę. Nie ma sensu oszczędzać na wszystkim, jeśli chcemy aby mieszkanie po remoncie na wiele lat wyglądało bardzo dobrze. Należy też pamiętać o rozsądnym wybieraniu prac, które chcemy wykonać osobiście i nie podejmowaniu się czynności jeśli uważamy, że może nam się nie udać.

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response