Pomysł na wykorzystanie plastrów drewna – inspiracje

Opublikowano: Sty 6 2019 - 12:36pm Autor: Michał
dekoracje z plastrów drewna

Ogród to wspaniałe miejsce na eksperymentowanie aranżacją i dekoracjami. Pozwala na większą swobodę projektowania niż lokale mieszkalne. Materiałem, który świetnie się sprawdza w zielonym rezerwacie jest drewno. Te najbardziej pasuje do jego organicznego charakteru. Jest wiele form drewna, które można w ten sposób wykorzystać. Tym razem sprawdźmy, co zrobić z plastrów drewna w ogrodzie.

Skąd wziąć plastry drewna?

Odpowiedź na pytanie, skąd wziąć plastry drewna? – wydawałaby się prosta – z lasu lub z tartaku. Mieszkając jednak w mieście, nie każdemu po drodze do tartaku. Udając się natomiast do lasu, trzeba byłoby zdecydować się na współpracę z piłą mechaniczną, której obsługę mało kto ma opanowaną, chociażby w stopniu podstawowym. Jednak są to zawsze jakieś alternatywy i wszystkiego można się w końcu nauczyć. Upraszczając jednak sprawę, warto udać się po dekorację do sklepu. Gdzie kupić plastry drewna? Można to zrobić online na platformach sprzedażowych lub bezpośrednio w sklepach internetowych sieci budowlano – remontowych. W sklepach stacjonarnych dostępność jest zazwyczaj ograniczona. Warto więc wcześniej skontaktować się w tej sprawie z producentem.

Drewniane plastry – ścieżka w ogrodzie

Drewniane plastry sprawdzą się zarówno w ogrodach, które są zaplanowane z brytyjską precyzją, jak i w ogrodach leśnych. Z pewnością będzie to charakterystyczna, a przede wszystkim naturalna dekoracja. Dobrze sprawdzi się, jako ścieżka ogrodowa. To doskonałe rozwiązanie, gdy pada deszcz. Stąpanie po mokrym trawniku przysporzy błota i zmoczy buty. Wyodrębnienie chodnika z drewnianych plastrów zapewni komfort i zabezpieczy trawnik przed deptaniem. Dodatkowo sprawi, że rezerwat nabierze wyjątkowych walorów estetycznych.

Drewniane plastry – dekoracje w ogrodzie

Drewniane plastry wykorzystuje się również, jako mniejsze ogrodowe dekoracje. Można ich użyć na przykład, jako podstawki do doniczek. Dzięki temu nie trzeba będzie używać nienaturalnych szklanych, porcelanowych, czy też plastikowych podkładek. To w dużym stopniu psuje estetykę całego ogrodu, który powinien, być, jak najbardziej naturalny.
Co więcej, jeżeli żaden z gotowych ogrodowych zestawów wypoczynkowych nas nie zadowala, można taki wykonać samemu przy użyciu dużych drewnianych plastrów. Drewniany stół i ławki ocieplą wizerunek ogrodu i nadadzą mu wyjątkowości, gdyż mało kto będzie mógł pochwalić się właśnie takimi meblami ogrodowymi. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Vidaron: https://www.vidaron.pl/poradnik/plastry-drewna-3-pomysly-na-dekoracyjne-wykorzystanie

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response