Oświetlenie na elewacji budynku – poradnik

Opublikowano: Cze 13 2019 - 1:16pm Autor: Michał

oświetlenie na ociepleniu

Oświetlenie elewacji może być ciekawym pomysłem nie tylko na bardzo praktyczną dekorację, ale również unowocześnienie wyglądu budynku. Samo oświetlenie może być montowane zarówno na elewacji, jak i koło budynku w zależności od naszych potrzeb. Można również montować zarówno lampy na elewacji, jak i na drodze prowadzącej do domu.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje oświetleń?

Elewacja domu, oświetlenie jej i podkreślenie kształtu budynku jest istotne, ale liczmy się również z faktem, że oświetlenie ma przede wszystkim służyć nam jako użytkownikom. Warto więc postawić na kilka rodzajów oświetlenia. Wiele osób decyduje się na lampy montowane na elewacji. Mogą one mieć kształt prostych reflektorów, ale również ozdobnych i bardzo wykwintnych nawet lamp, stylizowanych na dawne lampy naftowe. W zależności od charakteru naszego domu możemy wybrać proste kształtem lampy ledowe albo postawić na tradycję i umieścić symetrycznie umieszczone lampy stylizowane z wysięgnikiem i światłem skierowanym ku górze, ze stylizowanymi metalowymi elementami i ciekawym kloszem. Zewnętrzne ozdobne kinkiety będą idealnie wyglądały na zewnątrz budynku, umieszczone po obu stronach drzwi. Pasują do budynków starych albo stylizowanych na stare, w tym do budynków wykonanych z drewna. Jeśli liczymy na dodatkowe oświetlenie, możemy umieścić również bardzo efektowne oświetlenie umieszczone wokół domu. Jeśli chodzi o oświetlenie elewacji dobrym pomysłem będzie rozmieszczenie lamp  na każdym zgięciu, czyli w rogach. W ten sposób cały budynek będzie dobrze widoczny. Bardzo dobrze wyglądają lampy oświetlające budynek z dołu, położone tuż przy ziemi i skierowane ku górze. Dają dużo światła i niskim kosztem mogą bardzo dobrze podkreślić kształt budynku. Bardzo nowocześnie i ciekawie wyglądają lampy na elewację, które dają światło od góry oraz od dołu. Takie lampy również można z powodzeniem umieścić tuż przy drzwiach wejściowych. Dobrym pomysłem będzie również umieszczenie kierowanego reflektora nad garażem, również z czujnikiem ruchu. Pozwoli na oświetlenie podjazdu, by móc bezpiecznie dostać się samochodem do garażu lub by móc zrobić coś przy samochodzie mimo później pory.

Lampy elewacyjne – dodatkowe funkcje

Obecnie lampy elewacyjne mają dodatkowe funkcje. Są to m.in. czujniki ruchu. To bardzo wygodny sposób na oświetlenie, ponieważ światło zapala się automatycznie, kiedy ktoś pojawi się przy naszych drzwiach. Lampy z czujnikiem ruchu można dostać w różnych stylach, zarówno tych bardziej tradycyjnych, jak i minimalistycznych i nowoczesnych. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.foveotech.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/instalacja-oswietlenia-na-ocieplonej-elewacji-budynku-porady-eksperta

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response