Modne kolory w salonie – inspiracje

Opublikowano: Kwi 17 2019 - 11:20am Autor: Michał

nowoczesny turkusowy salon

Salon to zdecydowanie najważniejsze pomieszczenie w każdym domu. To w nim staje telewizor, zazwyczaj duży narożnik, stół z krzesłami. To w nim gościmy naszych znajomych, rodzinę czy też przyjaciół. Dlatego nie bez znaczenia jest to, jaka będzie panowała tam kolorystyka. Oczywiście każda osoba ma inny gust, może podobać jej się inny kolor. Czy jednak każdy pasuje do wnętrza salonu? Zdecydowanie nie. Warto przyjrzeć się kolorom modnym, które zyskują dużą popularność we wnętrzach, ale i wśród architektów wnętrz, dekoratorów.

Biel w salonie

Niezwykle popularnym kolorem wybieranym do salonu, jest kolor biały. Dlaczego? Dzieje się tak z dwóch podstawowych powodów. Przede wszystkim biel optycznie powiększa wnętrze. Tymczasem dziś żyjemy w czasach, w których mieszkania są niezwykle małe. Zazwyczaj salon łączy się z aneksem kuchennym, by zaoszczędzić sobie nieco przestrzeni. Warto zatem postawić na takie funkcjonalne rozwiązanie, które sprawi, że salon będzie wydawał się zdecydowanie większy. Innym powodem jest natomiast jasność pomieszczenia. Każdy chce, by w salonie było jasno, by atmosfera sprzyjała spędzaniu tam czasu. Wybór ciężkiego, mocnego koloru, nie będzie zatem dobrym rozwiązaniem. Biel natomiast świetnie rozświetla nawet takie pomieszczenia, w których jest mały dostęp światła. Poza tym do bieli pasują różne dodatki, meble czy też ogólne wyposażenie. Kolor ten może zatem stanowić świetną bazę do dalszego urządzania salonu.

Czym inspirować się urządzając salon?

Wybór koloru to jednak nie wszystko, pomieszczenie należy również zaaranżować. Wiele osób chce zrobić to samodzielnie, bez wynajmowania dekoratora wnętrz. Warto wówczas posiłkować się licznymi inspiracjami, które możemy znaleźć na stronach internetowych. Przeglądanie ich pomaga rozwijać sobie wyobraźnię przestrzenną i dostrzegać połączenia, na które być może wcześniej nawet nie zwróciłoby się uwagi. Biały salon aranżację może mieć różnorodną, jednak zawsze powinna być ona spójna. Jeśli zatem chcemy wprowadzić do salonu styl skandynawski, wówczas warto trzymać się go od początku aż do końca. Podobnie jest z różnymi innymi rozwiązaniami. A dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że mieszanie kilku styli, stawianie na spore kontrasty i szaleństwo w doborze dodatków, po jakimś czasie może nas męczyć. Natłok dodatków niestety nie wpływa na nas zbyt korzystnie, szczególnie w pomieszczeniach, w których mamy wypoczywać. Poza tym spójne pod względem stylowym pomieszczenia, są miłe dla oka gości oraz domowników. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/biel-szarosc-i-kolor-turkusowy-w-salonie-inspiracje

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response