Korzyści z posiadania otwartego salonu

Opublikowano: Mar 12 2019 - 10:18am Autor: Michał
otwarty salon w bloku

Obecnie mnóstwo osób decyduje się na to, by mieć w swoim domu otwarty salon. Dlaczego to rozwiązanie jest korzystne? Z kilku powodów. Najistotniejszym jest jednak to, że dzięki pozbyciu się ścian działowych, można pozyskać dodatkowe centymetry przestrzeni. W niektórych mieszkaniach o bardzo małym metrażu, takie rozwiązanie jest jedynym możliwym do zastosowania.

Otwarty salon na małej przestrzeni mieszkaniowej

W przypadku naprawdę niewielkich kawalerek, posiadanie otwartego salonu, to jedyna opcja. Próbując podzielić pomieszczenia przy pomocy ścianek działowych, kradnie się sobie dodatkowe centymetry. W ostateczności każde pomieszczenie jest mikroskopijne, trudno się po nich poruszać, na wszystko brakuje miejsca. Tymczasem decydując się na otwartą przestrzeń, łączącą salon z kuchnią oraz korytarzem, można stworzyć sobie wrażenie bardzo dużego pomieszczenia. Jeśli dodatkowo na ścianach zostaną zastosowane jasne barwy, wówczas optycznie wszystko jeszcze bardziej się powiększy. Bez wątpienia na małym metrażu, jest to zawsze najkorzystniejsze rozwiązanie.

Jak stworzyć wrażenie odrębności salonu?

Oczywiście decydując się na otwarty salon, nie trzeba łączyć wszystkich tych trzech pomieszczeń, w jedno. Mają one funkcjonować jako osobne jednostki, jednak bez ścian działowych. Problem korytarza w tym wypadku, jest bardzo łatwy do rozwiązania. To zazwyczaj pomieszczenie, które jest wąskie i małe, niezwykle trudne do zaaranżowania. Dlatego otwierając je na salon, stwarza się wrażenie jego większych rozmiarów. Nic nie ogranicza, jednak można postawić na kilka dodatków, które od razu wskazują na charakter danego odcinka. Oczywiście niezbędne jest tutaj lustru, wieszak na płaszcze czy też mała szafka na buty. W takim wypadku korytarz stanie się niejako preludium do salonu. Będzie od razu kojarzył się z korytarzem i ze swoją konkretną funkcją, jednocześnie zapraszając do postawienia kilku dodatkowych kroków i znalezienia się w salonie. Jeśli natomiast chodzi o kuchnię, tutaj sprawa jest jeszcze prostsza. Można zastosować tam wyspę czy też blat barowy, który w bardzo subtelny sposób odgrodzi przestrzeń, nie tworząc jednak nachalnej bariery. Otwarty salon w bloku czy też w domu jednorodzinnym, dziś jest bardzo modny. Można nazwać go nawet symbolem nowoczesności we wnętrzu. Zastanawiając się czy wybrać salon otwarty czy zamknięty, warto wziąć pod uwagę kwestię optycznego powiększenia przestrzeni. Bowiem otwarty salon w domu to nie tylko nowe spojrzenie na aranżację wnętrz, ale także na zaoszczędzenie nieco centymetrów na ściankach działowych.Więcej przydatnych informacji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez firmę Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/szybkie-metamorfozy-odc-123-po-drugiej-stronie-lustra-salon-z-kuchnia-i-korytarz

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response