Kontenery budowlane na placu budowy

Opublikowano: Lip 18 2016 - 1:03pm Autor: Piotr
kontenery budowlane

Dodatkowe budynki na placu budowy, głównie przeznaczone dla pracowników, z pewnością ułatwiają pracę i przyspieszają dostęp do materiałów budowlanych, czy też narzędzi. Najlepszym sposobem na szybkie zorganizowanie zaplecza budowy jest skorzystanie z profesjonalnych usług firm zajmujących się budownictwem modułowym.

Głównym problemem rozważanym przez kierownictwo budowy do tej pory była mobilność zaplecza, towarzyszącego przy okazji wykonywania każdorazowo projektów budowlanych. Sytuacja znacząco zmieniła się, gdy możliwe stało się wykorzystanie technologii modułowej, zwanej także budownictwem modułowym. Budownictwo modułowe polega na konstruowaniu pomieszczeń oraz całych budynków z tak zwanych modułów, którymi są kontenery.

Zastosowanie kontenerów budowlanych

Kontenery budowlane są obecnie jedną z najpopularniejszych form organizowania zaplecza na placach budowy. Z ich pomocą możliwe jest postawienia niewielkich konstrukcji, często służących jako stróżówki dla pracowników ochrony, czy też magazynów, w których przechowywane są specjalistyczne narzędzia.

Kolejnym zastosowaniem tego rodzaju konstrukcji kontenerowych jest przystosowanie budynków modułowych do obsługi administracyjnej. Połączenie ze sobą większej ilości modułów sprawia, że otrzymać można kompletny budynek, odpowiadający za siedzibę biura administracyjnego placu budowy. Po zakończeniu prac możliwe jest rozebranie całej konstrukcji i przetransportowanie jej na kolejną budowę, gdzie zostanie ona złożona ponownie.

Zalety rozwiązań technologii modułowej

Kontenery budowlane, jak i inne, należące do tej kategorii budownictwa posiadają wiele zalet, które doceniane są głównie przez przedsiębiorstwa budowlane, ceniące sobie szybkość działania oraz mniejsze koszty instalacji poszczególnych elementów na placach budowy.

Za wykorzystaniem technologii modułowej do wykonania budynków zaplecza budowlanego przemawia z pewnością:

  • szybki czas konstrukcji oraz montażu modułów w miejscu docelowym;
  • duża mobilność budynków modułowych;
  • praktyczne zagospodarowanie powierzchni placu budowy;
  • możliwość dowolnej aranżacji wnętrza w fazie projektowej, jak i dokonywania zmian po otrzymaniu gotowego budynku;
  • możliwość instalacji systemów ogrzewania lub klimatyzacji;
Loading Facebook Comments ...

Leave A Response