Konserwacja drewna dębowego

Opublikowano: Lip 22 2018 - 1:57pm Autor: Michał
lakierowanie drewna dębowego

Aranżacja oparta na drewnianych elementach jest cieplejsza i przyjemniejsza w odbiorze. Naturalny parkiet tworzy niesamowitą atmosferę, a wrażenie elegancji i komfortu potęgują meble wykonane z drewna. Są solidne i odporne na działanie czynników mechanicznych. Jeżeli jednak liczy się, że posłużą wiele lat, trzeba o nie zadbać. Nawet tak trwałe gatunki, jak drewno dębowe, wymagają regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie są one jakoś szczególnie wymagające, kluczowa pozostaje konsekwencja działania.

Czym malować drewno dębowe?

Zanim zacznie się użytkować meble czy chodzić po podłodze, konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. O szczegółach, czym impregnować drewno dębowe, można poczytać w sieci lub porozmawiać z przedstawicielem producenta. Fachowe podejście jest tu bardzo wskazane, pozwala wybrać najlepszy środek impregnujący, a następnie delektować się zamierzonym efektem wizualnym. Jeżeli drewniane powierzchnie mają zachować możliwie naturalny wygląd, najlepiej sięgnąć po olej. Skutecznie zabezpieczy drewniane wyposażenie przed uszkodzeniami, choć w celu zapewniania pełnej ochrony malowanie trzeba będzie powtórzyć przynajmniej raz w roku. A niekiedy częściej, zwłaszcza w przypadku często użytkowanych parkietów. Na szczęście położenie kolejnej warstwy preparatu nie jest żadną wielką sztuką. Wystarczy stosować się do zaleceń producenta. Po lakier powinni natomiast sięgnąć ci spośród aranżujących wnętrza, którym zależy na bardziej błyszczącym oraz trwałym efekcie. Wystarczy jednorazowe lakierowanie, by nawet przez kilka lat nie trzeba było się zastanawiać, czym malować drewno dębowe.

Jak zabezpieczyć drewno dębowe?

Kolejnym aspektem dbania o drewno dębowe jest jego regularne czyszczenie. Wszelkie mokre plamy wymagają interwencji od razu. Płyny wnikają w nawet zaimpregnowaną powierzchnię, przez co powstają nieestetyczne zacieki. Jak zabezpieczyć drewno dębowe przed kurzem? Dobra informacja jest taka, że naturalny surowiec wykazuje właściwości antystatyczne, zatem nie przyciąga drobinek unoszących się w powietrzu. Aby zapewnić meblom czystość, wystarczy lekko wilgotna szmatka. Do mycia parkietu przyda się mop, który także nie powinien ociekać wodą. Drewniane powierzchnie nie lubią nadmiaru wody i należy je przed nim chronić. W celu zapewnienia sobie najlepszych efektów, po myciu warto przetrzeć je jeszcze na sucho. Na trwałość drewnianego wyposażenia składają się też takie codzienne nawyki, jak stosowanie podkładek pod ciepłe i wilgotne naczynia, noszenie miękkich kapci oraz dodatkowe zabezpieczanie nóżek mebli. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.vidaron.pl/poradnik/jak-lakierowac-drewno-debowe-porady-eksperta

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response