Jak wyróżnić swój dom ?

Opublikowano: Wrz 18 2016 - 3:01pm Autor: Piotr

Budując dom, każdy stara się go jakoś wyróżnić, stara się aby był niepowtarzalny. Czasami wychodzi z tego efekt wręcz przeciwny, po zamiast podziwiać inwencję inwestora, ludzie spoglądają z politowaniem na efekty jego starań. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy budujący i wykończający ma marne pojęcie o estetyce i nie wie co robić, aby wszystko wyglądało elegancko. Widzimy więc często domy w różnych kolorach, które zamiast dodawać powagi i dostojeństwa, powodują, że każdy kto koło takiego budynku przechodzi, uśmiecha się tylko z politowanie. Należy tu szczególnie powiedzieć o „pstrokatych” barwach, na które patrząc, aż bolą nasz oczy. Ale można wymieniać jeszcze inne rzeczy, którymi starają się wyróżnić swój dom ich właściciele. Fikuśne okiennice, dach w kolorach nie pasujących do całości…. . Można by tak długo wymieniać. A przecież są sposoby, które sprawią, że dom nie tylko będzie ładnie się prezentował, ale i będzie się wyróżniał na tle innych.

Różne materiały – różny design twojego domu

gonty-bitumicznePrzede wszystkim można użyć odpowiednich materiałów, które nie są może bardzo popularne, ale które są dostępne na naszym rynku budowlanym. Jednym z nich są gonty. Kiedyś były niezmiernie popularne i dosyć często pojawiały się na dachach wielu budynków. Dzisiaj – praktycznie się nie pojawiają. Chociaż ostatnio w sklepach pojawiły się gonty, ale nie te tradycyjne drewniane ale ze specjalnego tworzywa. Nazywa się je gontami bitumicznymi. Układa się je bardzo szybko, są dosyć trwałe, ale przede wszystkim ze względu na niezbyt częste występowanie, z całą pewnością każdy będzie o takim budynku mówił. A właśnie wielu osobom, które budują dom o to chodzi.

Można też wyróżniać swój dom projektując wokół niego piękny ogród. Można do niego sprowadzić wspaniałe i rzadkie kwiaty, krzewy czy nawet całe drzewa. Jeśli będziemy o niego odpowiednio dbać, będzie budził zazdrość wszystkich sąsiadów i osób przejeżdżających obok. Ale pamiętajmy, czy nasz dom będzie posiadał na dachu gonty, czy będziemy mieli wokół niego wspaniały ogród, najważniejsze jest abyśmy dobrze się w nim czuli i aby mieszkało się nam w nim jak najwygodniej.

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response