Jak dobrać kolor ścian do młodzieżowego pokoju?

Opublikowano: Wrz 24 2019 - 3:52pm Autor: Michał

biały pokój dla młodzieży

Pokój nastolatka pełni wiele funkcji. Najczęściej jest zarazem sypialnią i miejscem do nauki. Podczas jego aranżowania warto pokusić się o wydzielenie stref, przeznaczonych do różnych form spędzania czasu. Granice pomiędzy nimi da się wyznaczyć między innymi kolorami ścian. W ostatnich latach modne są także stonowane pokoje młodzieżowe, wykańczane uniwersalną szarą farbą.

Jak urządzić młodzieżowy pokój w wielu kolorach?

W aranżowanie pokoju nastolatka warto zaangażować samego zainteresowanego. W ten sposób okazuje się mu szacunek i uczy odpowiedzialności. Młody człowiek ma okazję dowiedzieć się, jak pomalować młodzieżowy pokój oraz, że raz wybrana farba zostanie na ścianie przez dłuższy czas. Starsze dzieci mają już na ogół swój gust. Nie wszystkim spodoba się kolorowa sypialnia, zwłaszcza gdy wnętrze zostanie wypełnione nasyconymi barwami. Co innego pastelowe, stonowane farby. Można je ze sobą śmiało łączyć, bez obaw o ostateczny efekt. To też rozwiązanie na lata, ponieważ spokojne kolory nie wychodzą z mody tak szybko jak krzykliwe, nasycone odcienie. Odpowiedzią na pytanie, jak urządzić młodzieżowy pokój, mogą być też różnego rodzaju wielobarwne grafiki, naklejki czy fototapety. Ożywią ściany pokryte stonowanymi kolorami, wpiszą się też w wielobarwne aranżacje. Z intensywnymi akcentami nie należy jednak przesadzać, ponieważ stworzy to aranżacyjny chaos.

Jak udekorować pokój młodzieżowy?

Ostatnie sezony to czas zdecydowanej przewagi stonowanych aranżacji. Trend oparty na szarościach, bieli i brązach objął również pokoje dzieci i nastolatków. I bynajmniej nie wprowadził nudy do tych wnętrz. Przeciwnie, stonowane ściany stanowią doskonałą bazę dla kolorowego wyposażenia. A takie właśnie meble oraz dodatki pojawiają się najczęściej w sypialniach najmłodszych członków rodziny. Problemem nie jest też, jak udekorować pokój młodzieżowy. Na tle uniwersalnej ściany wszystko prezentuje się dobrze. Wyposażenie i dekoracyjne akcesoria mogą być zarówno pastelowe, jak i krzykliwe. Farby niezbyt rzucające się w oczy pozwalają odwlec w czasie kolejny remont. Dlatego warto malować nimi ściany w pokojach nastolatków. Młodzi ludzie co chwilę mają nowe zainteresowania, co przekłada się na chęć regularnej zmiany aranżacji. Tym bardziej opłaca się postawić na uniwersalną bazę. Ściany i podłogę najlepiej wykończyć kolorem, którym będzie pasował do wszystkiego. Ułatwi to wszelkie przemeblowania oraz wymianę dodatków. Bezpiecznym rozwiązaniem jest szarość, lubiana zarówno przez dziewczęta, jak i chłopców. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/bialy-kolor-scian-w-pokoju-mlodziezowym-inspiracje-i-pomysly

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response