Eleganckie nowoczesne wnętrza z pomarańczowymi ścianami

Opublikowano: Sty 9 2019 - 2:19pm Autor: Michał
nowoczesne pomarańczowe wnętrza

O tym, że pomarańczowe wnętrza są pogodne i mogą być oryginalne, dobrze wiadomo. Planując elegancką aranżację, nie myśli się raczej o tym kolorze.
Kiedy lubi się pomarańcz, a wnętrze ma być reprezentacyjne, nie trzeba rezygnować z tej barwy. Choć nie zalicza się jej do grona eleganckich, to w odpowiednim towarzystwie stworzy szykowne wnętrze. Wystarczy zestawić pomarańczowe ściany z szarością czy bielą i z nowoczesnym wystrojem, a efekt może zaskoczyć. Będzie elegancko, pomimo że główną barwą jest ciepła i wesoła pomarańcz.

Z jakim kolorem połączyć pomarańczowe ściany?

Biel i szarość to często wybierane kolory, kiedy planuje się nowoczesną aranżację. To eleganckie zestawienie, ale chłodne. Takiemu wnętrzu może brakować ciepła i charakteru. Jeszcze w salonie można coś zmienić dzięki poduchom i innym dodatkom. Jednak w kuchni, zwykle minimalistycznej, najprościej jest zadziałać kolorem. Jeśli jest chłodno, pomarańczowe ściany w kuchni natychmiast to odmienią.

Nawet jedna taka ściana zrobi dużą różnicę.

W salonie czy w sypialni także warto mieć taki kolor. Będzie jeszcze cieplej. Dla większej elegancji warto, aby było trochę ciemnej szarości we wnętrzu. Jeśli jest małe, to niewiele. Jeśli jest duże, można dać jej więcej. Wtedy także można pomyśleć o dodaniu barwy bordowej w akcentach. W nowoczesnym pomarańczowym wnętrzu może też znaleźć się brąz. Wszystkie te połączenia gwarantują elegancję, a warto wspomnieć jeszcze o jednym.

Pomarańczowe ściany i czarne dodatki

Wymienione wyżej kolory mogą znaleźć się na fragmentach ścian albo w dodatkach. Czerni z reguły na ściany się nie wybiera. Zestawienie pomarańcz i czerń wygląda jednak tak szykownie, że coś czarnego warto dodać. Jeśli to w sypialni mają być pomarańczowe ściany, jakie dodatki, taki efekt zwiększenia jej przytulności. Akurat w tym wnętrzu jest ona bardzo ważna. Czarne dodatki dekoracyjne uczynią sypialnię szykowną i bardziej przytulną. Będzie też bardziej tajemniczo. Pomarańcz i czerń to doskonałe zestawienie kolorów także w salonie. Muszą się jednak pojawić w nim i jaśniejsze, neutralne kolory, by go zanadto nie pomniejszyć.

Ściany w kolorze pomarańczowym dobrze wyglądają w zestawieniu z barwami neutralnymi. Pomarańczowe wnętrza mogą zaskoczyć osoby, które nie dowierzają, że z tym kolorem może być elegancko. A może być nawet luksusowo, jeśli doda się nieco czerni czy ciemnej szarości oraz efektowne dodatki. Możliwości, z czym połączyć pomarańczowe ściany, nie wyczerpują się jednak na barwach neutralnych. Warto szukać innych atrakcyjnych połączeń. Jednym z oryginalnych jest zestawienie tego koloru z bordowym.

Więcej inspiracji znajdziecie  w  poradniku pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/pomaranczowe-sciany-we-wnetrzach-najlepsze-aranzacje

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response