Dobry nastrój w kolorze ścian

Opublikowano: Lut 9 2018 - 10:40am Autor: Michał

Jak zamienić domowe wnętrze w oazę spokoju i źródło pozytywnej energii? Odkryj terapeutyczną moc kolorów i wypełnij dom kolorami relaksu!

Większość z nas potrafi wskazać swoje ulubione zestawy barw. Kolorystyczne preferencje określają nasze gusta, są odzwierciedleniem osobowości, ale mogą także zmieniać się w zależności od naszej emocjonalnej kondycji. Warto pamiętać, że zależność ta działa w obie strony – kolory, którymi się otaczamy mogą być wyrazem naszych emocji, ale również ich modyfikatorem.

Psychologia barw – relaksujące kolory ścian

Zdaniem psychologów barwy mogą oddziaływać na naszą psychikę w sposób uniwersalny, bez względu na nasze osobiste gusta i preferencje. Każdej z nich przypisywane są inne właściwości. Zielony uznawany jest za kolor harmonii i relaksu. Kojące działanie ma również fiolet, który łagodzi stres i zmęczenie. Żółć oraz pomarańcz to odcienie optymizmu i pozytywnej energii, które inspirują i motywują do działania. Odprężeniu nie sprzyjają natomiast agresywne czerwienie i przygnębiająca czerń, które mogą przytłaczać, drażnić i potęgować negatywne emocje.

Dobre skojarzenia

Poza uniwersalnymi barwami dobrego nastroju, każdy z nas może stworzyć również swoje własne kolorystyczne zestawy, które pomogą zamienić domowe wnętrza w leczniczą przestrzeń relaksu. Inspiracją idealnych połączeń mogą być pozytywne skojarzenia z miejscami, do których lubimy uciekać w poszukiwaniu spokoju i odprężenia. Odpowiednio dobrane kolory ścian i dodatków pomogą Ci odnaleźć kojące ciepło piaszczystych plaż i leniwy klimat francuskich winnic w zaciszu Twojego domu. Więcej pomysłów na relaksujące zestawienia kolorów znajdziesz w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Magnat.

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response