Cegła czy beton?

Opublikowano: Lip 12 2016 - 5:07pm Autor: Dawid
ściana z cegły

Jeśli znudziły nam się zwykłe gładkie ściany i chcielibyśmy nadać naszemu mieszkaniu niebanalnego wyglądu, to możemy samodzielnie je odświeżyć. Do wyboru mamy kilka rozwiązań, dzięki którym możemy osiągnąć różne efekty.

Ceglana ściana

Ostatnio bardzo popularnym trendem jest wykończenie jednej ze ścian cegłami lub strukturą je imitującą. Taki motyw świetnie się sprawdza zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tradycyjnych domach, nawiązujących stylem do wiejskich chatek. Cegła na ścianie sprawdzi się w kuchni, łazience oraz w salonie. Bardzo dobrze komponuje się z drewnem, metalem oraz szkłem. Jeśli nasze ściany nie są wykonane z cegieł, to możemy zastosować materiały wykończeniowe, które pozwolą nam uzyskać taki efekt. Pierwszym rozwiązaniem są gipsowe płytki ścienne, które charakteryzują się nieregularnym kształtem, co pozwala uzyskać naturalną strukturę. Dostępne są w szerokiej ofercie kształtów, wzorów oraz kolorów. Podobnie szeroki wybór oferują producenci tapet, które pozwalają osiągnąć równie ciekawy efekt, przy znacznie niższych kosztach.

Beton we wnętrzu

Interesujące efekty możemy osiągnąć stosując tynki dekoracyjne. W zależności od potrzeb możemy uzyskać strukturę imitującą beton, granit, marmur czy cegłę. Betonowe ściany cieszą się popularnością miłośników nowoczesnych, industrialnych wnętrz. Takie wykończenie nadaje pomieszczeniom surowego, minimalistycznego charakteru. Dobrze komponuje się z metalem, błyszczącymi blatami, szkłem i drewnem. Ściana betonowa stanowi świetne tło dla oryginalnych dodatków o zdecydowanych barwach. Tynk dekoracyjny umożliwia stworzenie dowolnych wzorów na powierzchni. Możemy uzyskać efekt cegieł, otworów szalunkowych czy desek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response