Biała cegła w aranżacji wnętrz – inspiracje

Opublikowano: Maj 17 2019 - 10:47am Autor: Michał

biała cegła aranżacje

Moda na białą cegłę

Trendy w aranżacji wnętrz ulegają ciągłym zmianom. Od pewnego czasu w modzie jest dekorowanie ścian za pomocą cegły. Szczególnie dużą popularnością cieszą się cegły w kolorze białym, które efektownie prezentują się zarówno w salonie, sypialni, kuchni, jak i łazience. W przypadku salonów ceglaną ścianę stworzyć można za telewizorem lub komodą. Jeśli chodzi o sypialnię, tego rodzaju dekoracje często stosuje się na ścianie, przy której znajduje się łóżko. Białą cegłą wypełnić można również przestrzeń znajdującą się pomiędzy blatami kuchennymi, a podwieszonymi szafkami. Tego rodzaju produkt znakomicie sprawdza się w minimalistycznych skandynawskich wnętrzach, w których panuje prostota, gdzie wykorzystuje się neutralne barwy, takie jak biel czy szarość. Wiele osób szukających inspiracji zastanawia się, z czego jest biała cegła. W związku z tym, że tradycyjne cegły są ciężkie i trudne w montażu, obecnie bardzo często wykorzystuje się imitacje w postaci gotowych płytek. Tego rodzaju produkty wykonane mogą być ze śnieżnobiałego gipsu ceramicznego, który po ręcznym uformowaniu wygląda jak naturalny materiał. Dzięki niewielkiej grubości płytki są zdecydowanie łatwiejsze do układania od tradycyjnych cegieł. W sprzedaży znaleźć można zarówno licówki bezfugowe, jak i produkty z gotową fugą.

Względy praktyczne

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy biała cegła jest praktyczna. Zdecydowanie tak, chociaż żeby długo wyglądała efektownie należy o nią odpowiednio zadbać. Wskazane jest przede wszystkim regularne usuwanie kurzu zbierającego się w fugach i zagłębieniach. W przypadku umieszczania ceglanych dodatków w kuchni lub łazience, czyli miejscach od podwyższonej wilgotności, należy pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego impregnatu. Najlepszy efekt daje metoda natryskowa, która pozwala na równomierne pokrycie całej ceglanej powierzchni. Nakładanie preparatu pędzlem jest nie tylko bardziej czasochłonne, ale również mniej skuteczne. Dzięki zastosowaniu impregnatu biała cegła się nie brudzi i staje się bardziej odporna na działanie wilgoci. Czyszczenie tak zabezpieczonej powierzchni jest łatwe i polega na usuwaniu zabrudzeń za pomocą wilgotnej ściereczki. W przypadku pojawienia się trudnych do usunięcia przebarwień lub wykwitów można sięgnąć po specjalistyczne preparaty dostępne w sklepach. Duże możliwości aranżacyjne, jakie daje biała cegła, sprawiają, że produkt ten od dłuższego czasu nie wychodzi z mody. Materiał ten znakomicie nadaje się zarówno do rozjaśniania pomieszczeń, jak i ich dekorowania. Istotne znaczenie mają również względy praktyczne. Odpowiednio pielęgnowana ceglana ściana będzie cieszyć oko przez wiele lat.

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response