Aranżacja poddaszowego pomieszczenia – sypialnia

Opublikowano: Mar 24 2019 - 12:56pm Autor: Michał

modna sypialnia na poddaszu

Dziś na rynku jest mnóstwo mieszkań poddaszowych. Poza tym coraz więcej osób budując domy wolnostojące, także decyduje się na wyodrębnienie mieszkalnego poddasza. Zaaranżowanie go jest nie lada wyzwaniem, ale mnóstwo osób widzi w tym potencjał. Piękne belki dachowe, urokliwe skosy czy też okna poddaszowe, mają swój własny niepowtarzalny charakter.

Sypialnia z widokiem na gwiazdy

Najczęściej poddasze, służy jako sypialnia. Dlaczego? Ponieważ jest tam sporo skosów. Mogą one utrudniać wstawienie niektórych mebli, czasem także swobodne poruszanie się po całej przestrzeni. Dlatego też zaaranżowanie tam sypialni, jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim w takiej sytuacji można wykorzystać okna poddaszowe, do dodania klimatu temu miejscu. Poprzez okno poddaszowe widać gwiazdy, które tworzą romantyczną atmosferę w sypialni. Można pomyśleć o jakimś dodatkowym ich udekorowaniu. Przykładowo dziś bardzo popularne na rynku są cotton balls. Mogą one zostać powieszone wokół okna, co ociepla całe pomieszczenie lekkim i subtelnym światłem. Sypialnia zazwyczaj jest dość oszczędna w środkach. Łóżko, szafki nocne, do tego szafa na ubrania. Tym bardziej oszczędna jest sypialnia poddaszowa, w której nie można zmieścić zbyt wielu elementów. Dlatego warto ją wzbogacać dodatkami. Przykładowo belki można ozdobić jakimiś ciekawymi zdjęciami bądź też ramkami z pozytywnymi cytatami. Warto pokusić się o jakiś obraz na ścianie. Dziś niektórzy młodzi artyści z potencjałem, sprzedają swoje dzieła za bardzo przyzwoite kwoty. Sypialnia na poddaszu powinna zostać wypełniona funkcjonalnymi dodatkami, które nie będą zbieraczami kurzu, a dekoracjami, na które z chęcią się spogląda.

Czy sypialnia na poddaszu musi być jasna?

Na poddaszu zazwyczaj nie ma tak dużo światła, jak w reszcie domu. Poza tym nie jest to wysokie pomieszczenie, dlatego nie znajduje się tam dużo okien. Niemniej jednak okna poddaszowe potrafią gwarantować naprawdę spore ilości światła. Dlatego jeśli jest tak również w naszym przypadku, można postawić na nieco ciemniejszą sypialnię. Przykładowo brąz połączony z beżem, czy też jasna szarość z ciemną. Takie połączenia zawsze się sprawdzają i pięknie kontrastują w poddaszowych pomieszczeniach. Sypialnia na poddaszu dekoracje powinna mieć oczywiście dopasowane do samej kolorystyki. Dziś modna dla wielu osób jest także sypialnia na poddaszu w drewnie. To także bardzo ciekawa i przede wszystkim unikatowa opcja. Warto jednak pamiętać o tym, że nie można przesadzać z drewnem, gdyż może ono wówczas przytłoczyć całą przestrzeń. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.vidaron.pl/poradnik/7-pomyslow-na-sypialnie-na-poddaszu-w-drewnie-najlepsze-inspiracje

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response