Uspokajające zestawy kolorów we wnętrzu

Opublikowano: Mar 9 2018 - 8:44am Autor: Michał

Odwieczne pytanie pastele czy intensywne barwy? Co lepiej odda charakter wnętrza? Które kolory ściany ładniej wyeksponują znajdujące się w pomieszczeniu meble i dodatki? Zależnie jaki kolor mebli jest dominujący, możemy zdecydować się na monochromatyczne wnętrze i kolor ścian zbliżyć do mebli i dodatków. Albo postąpić całkowicie odwrotnie i farbę na ścianie położyć w odcieniach kontrastujących z wystrojem.

Intensywne kolory a poczucie odprężenia

Niby nic nieoczywistego, ale dopiero efekt finalny może nas naprawdę zaskoczyć. Monochromat, zwłaszcza podany w jasnych barwach, jest dość przewidywalny i wiadomo, że rezultat takich połączeń jest zwykle satysfakcjonujący, głównie ze względu na jego elegancki i łagodzący surowość wnętrza charakter. Ale może warto czasem przełamać przyzwyczajenia i dać się porwać aranżacyjnej fantazji? Kolory zdecydowane, intensywne, energetyczne lepiej jest stosować z rozwagą i umiarem, by zachować odpowiednie proporcje we wnętrzu. Nie należy z nich rezygnować zupełnie, ale np. zamiast wszystkich czerwonych ścian, możemy zastosować jedynie akcent tej barwy w obrazach zawieszonych na jasnych ścianach. Albo zdecydować się na jedną ścianę w nasyconym kolorze, a resztę zostawić jako neutralną bazę i możliwość dalszej dekoracji pomieszczenia.

Relaks kolorem malowany

Dobrze skomponowane pod względem kolorystycznym wnętrze daje wrażenie harmonii, a w związku z tym wzmaga poczucie relaksu i komfortu osobom w nim przebywającym. Zasada właściwego i przemyślanego wystroju wnętrza dotyczy nie tylko jego kolorystyki, ale także rozstawienia mebli. Znów idealnie sprawdzi się umiar. W czasie urządzania łatwo jest popaść w zbyt obfite nagromadzenie przedmiotów lub wzorów. Wystrzegajmy się nadmiaru, gdyż wówczas wnętrze zamiast cieszyć nasze oko będzie je przytłaczać i męczyć. Kiedy dysponujemy, np. mocno wzorzystym dywanem, starajmy się stonować wrażenie nagromadzenia deseni gładką zasłoną, ale nie wzmagajmy go dodatkowo kraciastym kocem i przesadnie ozdobnymi poduszkami.

Trendy w urządzaniu wnętrz podpowiadają ciekawe zestawienia relaksujących kolorów, by dobrze i stylowo się nam mieszkało. Warto je śledzić i czasem dać się zainspirować.

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Loading Facebook Comments ...

Leave A Response