Jak urządzić pokój dla dwójki dzieci?

Opublikowano: Sty 30 2018 - 1:05pm Autor: Michał
dziecięcy pokój

Kiedy na świecie pojawia się kolejne dziecko, wszyscy są szczęśliwi. Cieszą się rodzice i starszy brat lub siostra. Z początku niemowlak mieszka w sypialni rodziców. Nie potrzebuje zbyt wielu mebli i zabawek. Wystarczy łóżeczko i przewijak, ewentualnie niewielka komódka. Następuje jednak taki moment, kiedy maluszek nie budzi się już tak często w nocy i może wyprowadzić się do dziecięcego pokoju. Jak zorganizować przeprowadzkę, by starszak nie czuł się pokrzywdzony? Jak zaaranżować przestrzeń, by maluch był bezpieczny? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami.

Bezpieczeństwo młodszego dziecka

Kiedy maluch zaczyna raczkować i wstawać, szczególną uwagę należy zwrócić na jego bezpieczeństwo. Ostre krawędzie mebli można zabezpieczyć specjalnymi nakładkami, a na szuflady założyć blokady, które uchronią paluszki przed przytrzaśnięciem. Zadbajmy też o stabilność mebli, by wstający maluch nie przewrócił ich na siebie. Jeszcze przed przeprowadzką, nauczmy starszaka dbać o porządek, by żadne małe elementy nie znajdywały się w zasięgu rączek młodszej pociechy.

pokój dziecinny

Prywatność starszaka

Starsze dziecko ma swoje przyzwyczajenia oraz własne zainteresowania. Postarajmy się zapewnić mu kąt, w którym będzie mógł pobyć sam. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie łóżka na antresoli lub zakup modułowego mebla, które łączy funkcję spania z biurkiem lub szafką. Dzięki temu starszak zyska intymną przestrzeń, do której młodsze rodzeństwo nie ma dostępu. Bardziej wartościowe przedmioty, lub te, które są dla dziecka szczególnie cenne, powinny znaleźć się na wyższych półkach lub szafce zamykanej na kluczyk. Pozwoli to nam uniknąć sytuacji, w której maluch nieświadomie zniszczy coś ważnego.

Przygotowanie pokoju dla rodzeństwa, nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście z pomocą przychodzą internetowe poradniki, w których można znaleźć profesjonalne wskazówki. Warto zapoznać się z poradami, które przygotowali eksperci z Grupy Śnieżka.

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response