Typy odprowadzania ścieków

Opublikowano: Lut 8 2016 - 9:28pm Autor: Błażej Mazur

W zależności od projektu domu, należy niezwłocznie dobrać do niego rodzaj odprowadzania ścieków i zanieczyszczeń. Sprawa ta jest priorytetowa, zarówno pod względem warunków mieszkalnych właścicieli domu, jak i również środowiska.Najpopularniejsze, dwa powszechnie stosowane sposoby konstrukcyjne odprowadzania ścieków to: wybudowanie betonowego szamba lub założenie i podłączenie się do sieci kanalizacji. Oba sposoby są stosowane do dnia dzisiejszego, jednak który jest najbardziej opłacalny z punktu widzenia mieszkańców? W artykule spróbujemy znaleźć na to odpowiedź porównując ze sobą te dwa typy odprowadzania ścieków.

Efektywna kanalizacja
Kanalizacja jest jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie z zanieczyszczeniami powstałymi w obrębie domu. Jest to z pewnością rozwiązanie najbardziej wygodne dla domowników oraz nie wymaga od nich jakiejkolwiek wiedzy na temat obsługiwania tej konstrukcji. Dodatkowo kanalizacja jest bezpieczna dla środowiska naturalnego oraz możliwe jest zdobycie dotacji ze środków Unii Europejskiej na jej założenie.
Drugim rozwiązaniem może być zbudowanie szamba betonowego, które mimo, że jest gorszym i ryzykowniejszym rozwiązaniem niż kanalizacja, to jednak sprawdza się doskonale na terenach, gdzie budowa sieci kanalizacji lub przyłączenie się do takiej sieci nie jest możliwe. Szambo przede wszystkim nie wymaga pozwolenia na jego budowę, w urzędzie wystarczy tylko zgłoszenie takiego zamiaru. Dodatkowym atutem jest niska cena takich konstrukcji, o wiele niższa niż w przypadku kanalizacji.

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response