Styl etno we wnętrzach

Opublikowano: Lut 24 2017 - 12:33pm Autor: Michał
Wnętrze etno

Znudzeni nowoczesnością i oszczędnością formy, coraz częściej sięgamy po inspiracje z innych kultur. Pragniemy otaczać się naturalnymi materiałami i intensywnymi kolorami. Męczy nas wszechobecny plastik, szkło i stal. Czas wrócić do natury! Styl etno to propozycja dla wszystkich zmęczonych miejskim pędem i nowoczesnym stylem życia. To trend dla miłośników podróży, marzycieli, wielbicieli innych kultur i dzikiej przyrody.

Etno – egzotyczne kolory ścian

Wnętrza w stylu etno to naturalne barwy i kolory ziemi. Oliwkowa zieleń, rdzawa czerwień, barwa cynamonu, żółć, ochra. Idealnym tłem dla takich nasyconych barw są jasne tony, takie jak biele i odcienie piasku. Jak zaplanować aranżacje w takich barwach? Wystarczy spojrzeć na poradnik Magnat Farby pod adresem: www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/egzotyka-w-salonie-sprawdzone-kolory-do-salonu.

Wnętrza etno – stylowe dodatki

Urządzając mieszkanie w stylu etno, mamy do wyboru dodatki ze wszystkich stron świata. Z Bliskiego Wschodu możemy przywieźć wzorzyste dywany, ażurowe lampiony i parawany oraz miękkie dekoracyjne poduszki. Z Afryki możemy wybrać wzory zwierzęcej sierści oraz lokalne arcydzieło – maski, drewniane rzeźby. Natomiast z Dalekiego Wschodu – papierowe lampiony, jedwabie i porcelanę. Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na jedną strefę kulturową, pozwoli to uniknąć chaosu. W wystroju etno bardzo istotne są odpowiednie meble – wykonane z drewna i niekoniecznie nowe.

Etno

Gdzie szukać inspiracji

Oczywiście pod tym względem najbardziej rozwijają podróże. Jednak nie musisz od razu brać urlopu i zacząć zwiedzać świat. Pięknie ilustrowane książki i przewodniki wprowadzą Cię w zaczarowany świat dalekich kultur. Kolejnym źródłem inspiracji może być kuchnia Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Afryki i Ameryki Południowej. Warto wybrać się do restauracji, i delektując się posiłkiem, pomyśleć czy wnętrze urządzone w danym stylu nam odpowiada.

Michał

Budowlaniec, bacznie obserwujący polski rynek budowlany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na łamach bloga wypoczywam.net, głównie rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania miejsca na placu budowy i poradnikami z zakresu drobnych prac remontowych w domach. Jego hobby to pływanie, potrafi spędzić niezliczone godziny na basenie.

More Posts

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response