Pomysłowo upięta firanka

Opublikowano: Maj 2 2016 - 2:28pm Autor: Jan

Choć dziś powoli odbiega się już od tradycyjnych firan, pozostawiając całkiem puste okna, ograniczając się zaledwie do samych rolet, wiele kobiet wciąż decyduje się na stylowe upięcia firanek i innych materiałów, dla zapewnienia pożądanego efektu. Niektóre nadal twierdzą, że nie ma lepszej dekoracji okien, aniżeli firany i odpowiednie ich upięcie. Trzeba przyznać, że mają w tym dużo racji. Dzięki firankom dekorowane są nie tylko same okna, ale i całe pomieszczenie nabiera wyjątkowego klimatu, staje się bardziej ciepłe, przytulne.

Firanka z taśmą i bez

Do wyboru dziś mamy firanki z taśmą, tak zwanym ściągaczem, dzięki któremu można formować firankę, tworząc naturalne fale, dając w ten sposób niepowtarzalnie piękny efekt. Wówczas wystarczy jedynie umocować ją do tak karniszy i gotowe. Trzeba tylko pamiętać, że aby móc stworzyć taką dekorację, trzeba w pierwszej kolejności kupić firankę i daną taśmę, a następnie przyszyć ją do firanki, co zwykle profesjonalnie wykonują krawcowe.


Zwykła firanka
klasycznie upięta na całej długości doskonale dekoruje każde okno. Jednak kobiety mają coraz częściej ochotę na znacznie więcej. Dlatego też upinają firanki jeszcze bardziej pomysłowo, bawiąc się materiałem i tworząc z niego rozmaite upięcia. Dzięki temu okno wygląda przepięknie, a wnętrze staje się nowoczesne.

Udana dekoracja okna

firanki-w-mieszkaniu

Wybierając dekoracje okien można zastanawiać się w nieskończoność, a i w konsekwencji tego nic nie wybrać. Nie wszystkie kobiety uważają, by firanki były najlepszą dekoracją ich okien. Jednak to już kwestia indywidualnego uznania.

Firanki z pewnością sprawiają, że okna są pełne, ciepłe, coś w na nich wisi i to coś stanowi świetną dekorację. Oczywiście można na parapecie postawić kwiaty, ale to już nie będzie to samo. Spoglądając w okna licznych domów i mieszkań można zauważyć dość spore urozmaicenie. W jednych wiszą firanki, w niektórych są bardzo ładnie upięte, ale i nie brakuje całkiem gołych okien, gdzie widać same rośliny na parapetach, co również wygląda całkiem w porządku. Wybór jest jeszcze większy, wystarczy jedynie się nad tym zastanowić.

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response