Meblujemy dom w stylu retro

Opublikowano: Paź 3 2016 - 10:01pm Autor: Paweł

Ludzie mają różne gusta. To wiadomo już od dawna. Odzwierciedla się to różnymi ubiorami, jazdą w różnych samochodach, czy innym wystrojem wnętrz w domach czy mieszkaniach. I to chyba bardzo dobrze. W innym przypadku, wszyscy byli by tacy sami, mieszkali by w takich samych domach. A tak, jedni lubią nowoczesność, inny dobrze czują się wśród antyków. Jedni chcą mieć ściany w żywych kolorach inni wolą stonowane barwy.

Ostatnio coraz popularniejsze staje się meblowanie domów w stylu retro. Jest to powrót do przeszłości, do dawnych czasów, gdzie ludzie żyli w spokoju, bez zbytniego pospiechu. Wielu ludzi tęskni do takich czasów, gdzie nikt nie czuł presji, mógł pracować spokojnie bez zbytniego stresu.

Jakich materiałów używać do stylu retro ?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w wielu sklepach meblowych pojawiło się bardzo dużo mebli, które swoim wyglądem nawiązują do dawnych wieków. Niektóre z nich są nawet wykonane z dębowego drewna, które jest bardzo trwałe i w związku z tym są to meble na lata. Do mebli wykonywanych w stylu retro, należą biurka, sekretarzyki, skórzane sofy, stoły, czy krzesła. Gdy są one odpowiednio skomponowane, sprawiają doskonałe wrażenie i podobają się praktycznie każdemu.

Ale wiadomo, że same meble to nie wszystko. Aby pokój wyglądał okazale, potrzebne są jeszcze odpowiednie dodatki i materiały wykończeniowe, które nadają pomieszczeniom stylowy wygląd. Mowa tu przede wszystkim o stylowych zasłonach, firanach, czy mniejszych „bibelotach”. Przede wszystkim fantastyczny nastrój potrafią zrobić zegary szklane. Zazwyczaj mają one piękną złotą barwę, która połyskuje w świetle lamp. Szklane zegary, które są zazwyczaj umiejscowione na kominku, mają wbudowane w swój mechanizm pozytywki, które wygrywają przepiękne melodie. Muszą one być co jakiś czas nakręcane, gdyż są one napędzane sprężyną, która nie może działaś samoistnie. Zegary szklane można nabyć w sklepach z antykami, czy na różnego rodzaju targach staroci. W takim przypadku można je nabyć po bardzo atrakcyjnej cenie.

Ale trudno sobie wyobrazić, pokój w stylu retro, gdy nie ma w nim wspaniałych żyrandoli. Ich zadaniem nie jest tylko oświetlać pomieszczenie. Mają one za zadanie również ozdabiać wnętrza, na co mają bardzo duży wpływ szklane wisiorki, błyszczące na wszystkie strony i odbijające światło we wszystkie strony.

Domy w stylu retro, można spotkać coraz częściej. Bo chociaż urządzenie pomieszczeń w ten sposób, nie należy do najtańszych, to jednak dla wielu osób nie jest ważne, ile należy wydać pieniędzy. Chcą po prostu poczuć się jak przodkowie i zamieszkać w starodawnie urządzonych pomieszczeniach.

Loading Facebook Comments ...

2 komentarze . Dołącz do dyskusji.

  1. remontowiec.com.pl 8 października 2016 at 20:46 - Reply

    Urządzanie wnętrz w stylu retro staje się coraz bardziej popularne. Mi również podoba się urządzona tak łazienka ale jak zauważył to autor nie jest to tanie :-/ i jak do tego przekonać jeszcze męża?

  2. Iga 17 października 2016 at 13:17 - Reply

    Retro robi się zbyt hipsterskie, ale fakt faktem, że fajnie byłoby na chwilę cofnąć się w czasie i poznać styl art deco.

Leave A Response