Chrońmy środowisko poprzez zieloną klimatyzację

Opublikowano: Lut 10 2016 - 9:36pm Autor: Piotr

Świąt dąży do jak największej ilości gospodarstw domowych posiadających szereg instalacji ekologicznych takich jak kotły na biomasę, powietrzne i gruntowe pompy ciepła oraz słoneczne panele termiczne. Jednak wiele osób nadal nie ma pewności co do odnawialnych opcji ogrzewania, dlatego zapraszam na naszą stronę, tam znajdziecie przewodnik po głównych dostępnych możliwościach oraz poznacie najbardziej ekologiczne części do kotłów.Kotły na biomasę – to świetna klimatyzacja łódź.

Biomasa (paliwo drewno) jest spalana dla energii zamiast paliw kopalnych. Mimo, że dwutlenek węgla jest jeszcze uwolniony do atmosfery, to jest to taka sama ilość dwutlenku węgla, które byłyby zwolniona, gdy drzewo gnie i jest rozkładane, nie ma dodatkowych odpadów. Istnieje zatem mniejszy wpływ na środowisko naturalne poprzez spalanie paliw kopalnych, a biomasa jest zawsze brane jako element zrównoważonego źródła.Powietrzne i lądowe pompy ciepła to inna korzystna klimatyzacja.

Pompy ciepła wykorzystują energię z powietrza zewnętrznego lub z ziemi poprzez przekształcając ją na ciepło, które może być używane w typowym systemie ciepłej wody. Pompy ciepła mogą być łączone z innymi systemami energii odnawialnej, takimi jak panele słoneczne i części do kotłów.Słoneczne panele natomiast to energia słoneczna od słońca, a jest to absorbowane za pomocą paneli umieszczonych na dachu posesji lub w strategicznej lokalizacji. Energia ta jest następnie wykorzystywana do podgrzewania wody w domu. Panele słoneczne, choć skuteczne, mają ograniczone zastosowanie.

Loading Facebook Comments ...

Leave A Response